,,NIE MIŁUJMY SŁOWEM ALE CZYNEM”

Słowa z orędzia  Papieża Franciszka na I Światowy Dzień Ubogich stały się dla nas inspiracją a wręcz ,,nakazem” i przynagleniem do wyjścia ze swoich domów, by spotkać się twarzą w twarz z ubogimi.

 

W poszukiwaniu  sposobu na wyjście do ubogich tu w Neapolu udało się nam skontaktować ze wspólnotą Sant’Egidio, która jest wspólnotą  wspierającą ubogich na różne sposoby. Wolontariusze z tej wspólnoty zaprosili nas do wspólnego przeżycia niedzieli z ubogimi. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 12.00 w parafii Sant’Nicola a Nilo. Celebrował ją ksiądz proboszcz don Mario, który aktywnie animuje wspólnotę Sant’Egidio. We Mszy Świętej uczestniczyli również zaproszeni ubodzy. Po Eucharystii przeszliśmy do sali  na wspólny obiad przygotowany przez wolontariuszy tej wspólnoty. My przygotowałyśmy słodki deser. Było nas około 30 osób.

 

Najważniejszym i najpiękniejszym celem tego spotkania nie był sam posiłek ale czas spędzony razem.

 

Dla nas była to ogromna radość przebywania z ubogimi, słuchania ich  i dzielenia się sobą. Doświadczyłyśmy żywego Jezusa, który przychodzi z pomocą i oczekuje na pomoc. Ten I Światowy Dzień Ubogich  stał się dla naszej wspólnoty sióstr w Neapolu natchnieniem by zaprosić  naszych kolegów i koleżanki z pracy do włączenia się w systematyczną pomoc na rzecz ubogich, bezdomnych i emigrantów.

 

Wspólnota Sióstr z Neapolu