Nie ma czasu do stracenia… z kanapy czas już wstać!

Nie ma czasu do stracenia….

….z kanapy czas już wstać  – wspomnienia ze skupienia dziewcząt  w Dębicy

 

 

Zdejmij maskę z siebie to poczujesz się jak w niebie

– tak we wspomnieniu po skupieniu pisze w ułożonej piosence Eliza, jedna z uczestniczek pierwszego po wakacjach spotkania w domu generalnym w Dębicy. Na dobry początek roku szkolnego i u progu roku akademickiego odbyło się spotkanie dla dziewcząt.

 

“Był to moment zatrzymania i spojrzenia, jak wystartowałam w nowym roku szkolnym” – wspomina jedna  z uczestniczek.

 

Mogłam zobaczyć pierwszy raz jak chcę upodabniać się do innych i zakładam maski, które zakrywają moje prawdziwe piękno. Doświadczyłam tego podczas adoracji i sakramentu pokuty i pojednaniaCieszę się, że mogłam przyjechać na spotkanie. Kilka razy nie mogłam powstrzymać łez, bo miałam wrażenie, że o. Łukasz mówi o mnie na konferencji, a przecież się nie znamy. Zrozumiałam, że czas młodości już się nie powtórzy. Dlatego nie mogę marnować czasu na narzekanie, na dbanie tylko o wygląd.

 

Duchowym przewodnikiem podczas tych dni był o. Łukasz Buksa OFM z Krakowa, który dzielił się z nami doświadczeniem Boga i obecnością Maryi w swoim życiu. Dobrą Nowinę o obecności Jezusa przy nas wyśpiewał i pomógł nam też stworzyć swoisty chór dobrych serc.

 

Ogromną wdzięczność wyrażamy Bogu za czas spotkania i za przyprowadzenie dziewcząt do naszej wspólnoty. O. Łukaszowi za posługę Pasterza i Brata, za podzielenie się talentami i wydobywanie dźwięków dobra z uczestniczek  spotkania.

 

 Wspólnocie Sióstr Domu Generalnego za przyjęcie dziewcząt i siostrzaną gościnność.

 

s. M. Katarzyna Szulc, s. M. Katarzyna Dudko, s. M. Małgorzata Łatka

 

Muzyczne dary spotkania w Dębicy……

Opublikowany przez Katarzyna Szulc Sobota, 29 września 2018

 

Razem możemy więcej;

zobaczyć dobra w sobie i w innych

spędzić czasu na modlitwie i we wspólnocie.

 

Razem możemy więcej … zapraszamy na kolejne spotkanie dla dziewcząt 16-17 listopada 2018.