Nasza siostra oszalała, a my przy niej …

Siostra Terezja od wielu lat posługuje w Danii, gdzie katolicy stanowią jedynie kilka procent. Zdaje się jednak, że te kilka procent zagarnęła ona pod swoje duszpasterskie skrzydła.


Coraz bardziej przekonujemy się, że mamy w Zgromadzeniu szaloną Siostrę. Szaloną w pozytywnym znaczeniu oczywiście. Mówiąc mową młodzieży „pozytywnie zakręconą”. Czasem nam się wydaje, że ona nawet nie śpi. Każdą chwilę poświęca apostolstwu. Szuka ludzi, miejsc, form zaangażowania oraz wsparcia duchowego i materialnego.


Co ma siostra na swoim koncie?

Angażując międzynarodową grupę młodzieżową przygotowała wraz z nią projekt „Boże Zbawienie i Boże miłosierdzie”. W ramach projektu powstała Ikona o tej tematyce. Projekt prezentowany był podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie a książeczka z jego przesłaniem przetłumaczona jest na kilka języków.


To przedsięwzięcie jednak nie wypaliło zapału naszej Siostry. Zaraz po zakończeniu ŚDM2016 rozpoczął się czas modlitwy i rozeznawania czego jeszcze Pan Bóg oczekuje.


Efekt tego rozeznania już płynie do Panamy na pokładzie statku „Dar Młodzieży”. Jest to Ikona Amen. Inspirację do nowego projektu ewangelizacyjnego s. Terezja zaczerpnęła z tematów Ojca Świętego Franciszka na ŚDM 2017- 2019, które już za kilka dni będą obchodzone w Panamie. Hasłem przewodnim spotkania są słowa “Oto ja służebnica Pańska. Niech mi się stanie według słowa Twego“. Łk 1,38. Więcej o Ikonie można przeczytać tutaj.

Wieść o Ikonie rozeszła się już po wielu krajach – a z pewnością tych, w których posługują służebniczki. Nie mogło być inaczej, bo siostra Terezja po prostu potrafi przekonać każdego do zaangażowania. Nas również. Ma w sobie „to coś” co sprawia, że dla Boga i ewangelizacji pokonuje wszelkie trudności a przy okazji sprawia, że Ci, którzy ją znają stają się chociaż trochę tak „szaleni” jak ona.

Sami zobaczcie.

SYNAJ Dębica i Prośba o Ducha

Opublikowany przez Katarzyna Szulc Sobota, 15 września 2018

Opublikowany przez Søster Teresa Piekos Poniedziałek, 17 grudnia 2018