MOC NAJWYŻSZEGO OSŁONI CIĘ – rekolekcje weekendowe w Tuchowie

Rekolekcje weekendowe dla dziewcząt z cyklu W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO, odbyły się, kolejny już raz, w Tuchowie w dniach 8-10 grudnia. Wieczorem, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dziewczęta zgromadziły się w naszym domu, gdzie pod płaszczem Niepokalanej rozpoczęły święty czas adwentowej refleksji, modlitwy i wyciszenia.

 

Obecność dziewcząt w naszej wspólnocie pięknie wpisała się w przeżywane w naszym Zgromadzeniu Święto Patronalne. Z tego też powodu, Uczestniczki rekolekcji, zostały zaproszone na wspólną, uroczystą kolację wraz z naszą tuchowską wspólnotą. Rekreację w towarzystwie sióstr umilały wesołe zabawy, które poprowadziły siostry nowicjuszki, a także wspólny śpiew karaoke oraz taniec.

 

Rekolekcyjny czas był dla dziewcząt okazją do pogłębienia więzi z Maryją, której szkaplerz przyjęły w sobotę. Osłonięte szatą Maryi, przyodziane w Bożą łaskę i moc Ducha Świętego, umocnione i pełne radości, wyjechały odkrywać Żywego Boga pośród codzienności, w zwykłych zajęciach dnia.

 

Dziękujemy ks. Marcinowi Baran za posługę w tym czasie, wygłoszone Słowo i wspólna modlitwę. Niech Duch Święty prowadzi i pomnaża dobre owoce tego czasu w sercach wszystkich, a Maryja niech prowadzi do Jezusa.

 

s. M. Barbara Szeliga

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej PRZYGOTOWANEJ PRZE UCZESTNICZKI SPOTKANIA

 

 

 

oraz do galerii zdjęć.