Misterium Paschalne na Białorusi w Łyntupach

Wspólnota Apostolska „Dabrynia” pod kierunkiem s. Lucyny Wąs przygotowała Misterium Paschalne „Oto Ja Jestem z wami”. Przedstawienie zostało wystawione dwa razy 17 oraz 22 kwietnia 2017 r: w Szkole oraz w Domu Kultury w Łyntupach. W przedstawieniu wzięło udział 27 dzieci.

 

Animatorzy pokazali scenki ze współczesnego życia, w których człowiek przeżywa różne trudne doświadczenia takie jak: wojna, choroba, alkoholizm w rodzinie, śmierć najbliższych i które powodują w nim najgłębsze pytania o sens życia i o obecność Boga. Podczas przedstawienia Jezus przechodził poprzez te wszystkie trudne sytuacje dźwigając krzyż. Jedna z dziewcząt podczas przedstawienia tłumaczyła swojej koleżance, że Jezus Chrystus nigdy nie zostawia nas samych w trudnościach: „Przecież On też cierpiał, Nikt tak jak On nie potrafi zrozumieć. Przeszedł  przez  wszystko, przez każde cierpienie, odrzucenie, nienawiść, ból rozstania. On umarł na krzyżu za mnie i za ciebie – z miłości. Jak możesz mówić, że jest obojętny???!!!! Dla mnie i dla ciebie zmartwychwstał, aby dać nam prawdziwe ŻYCIE, prawdziwe szczęście…

 

Radość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa została wyrażona także koncertem Diany Litwinowicz, która wykonała kilka piosenek oraz występem dziewczynek z koła tanecznego z naszego Oratorium Parafialnego.

 

Występ młodych aktorów bardzo się wszystkim podobał. Ks. Proboszcz wyraził szczere uznanie za przygotowanie „prawdziwej uczty duchowej”. Podkreślił, że to i tak właśnie same dzieci najwięcej skorzystały duchowo poprzez trud przygotowania i medytowania nad poszczególnymi tekstami.

 

Niech Bóg będzie uwielbiony za kolejną możliwość przekazania prawdy o miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa w tutejszym środowisku.

 

s. M. Lucyna Wąs