Miłosierny Jezus w zakopiańskiej wspólnocie sióstr

Nasza trzyosobowa wspólnota z Zakopanego z radością powitała obraz Jezusa Miłosiernego peregrynujący po wspólnotach naszego Zgromadzenia. Po Obraz do Krościenka, pojechała ze wspólnoty w Zakopanem nasza delegatka, s. M. Mizaela Fudalej.

Od 9 do 12 maja br. mogłyśmy cieszyć się obecnością Jezusa w naszej wspólnocie w kaplicy i w pokojach u każdej poszczególnej Siostry.

 

 Niech miłosierdzie Twoje rozbrzmiewa z całego okręgu ziemi, i niech się wzbije do stóp tronu Twego, wielbiąc ten największy przymiot Twój, to jest miłosierdzie Twoje

Z tymi słowami św. siostry Faustyny trwałyśmy na modlitwie, dziękując Bogu za otrzymaną wiarę, dary i łaski.
Dnia 12 maja 2016 roku po obraz przyjechała s.M. Alicja Zielińska i s.M. Wawrzyna Plata ze wspólnoty w Zembrzycach.

Wspólną modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia prosiłyśmy za całe nasze Zgromadzenie, za Matkę Generalną, Siostry Prowincjalne oraz wszystkie Siostry, a szczególnie te, które w tym roku będą miały zmiany placówek.

 

 

W górach wciąż jeszcze jest śnieg. Jednak w naszych sercach jest już wiosna, bo prowadzi nas najlepsza Przewodniczka, która prowadzi nas do Jej Syna JEZUSA.

 

Majówka w Zakopanem
Codzienne majowe spotkanie z Maryją „Majówka’’ to tradycja w polskim Kościele Narodzie (1838). Wierni gromadzą się w kościołach i przydrożnych kapliczkach, krzyżach, na rozdrożu dróg, by odda Maryi cześć i dać świadectwo swojej ufnej wiary w orędownictwo Matki.

 

Oddawanie czci Matce Najświętszej w Litanii Loretańskiej i majowe spotkania z Nią napawa nas wiarą i nadzieją, że w codzienności, jak Ona będziemy starać się pełnić wolę Jej Syna. Przez częsty kontakt z Maryją stajemy się coraz bardziej otwarcia na głos Jej Syna oraz na potrzeby innych ludzi w swoim otoczeniu.

 

Od 1 maja 2016 r. nasza zakopiańska wspólnota sióstr gromadzi się codziennie o godz. 19.30 by wraz z sąsiadami, przy naszej kapliczce w ogrodzie śpiewać Bożej Matce ,,Chwalcie łąki umajone góry doliny zielone, chwalcie cieniste gaiki źródła i kręte strumyki …” i chwalić Ją wezwaniami z Loretańskiej Litanii.

 

Niech Bóg będzie uwielbiony za dar Jego obecności wśród nas.

 

s. M. Ewa Machaj