Miłosierdzie i (nie)szczęśliwa

MIŁOSIERDZIE I (NIE)SZCZĘŚLIWA
REKOLEKCJE WEEKENDOWE DLA DZIEWCZĄT
Tuchów, 9-11 grudnia 2016r.

 

Chwała Panu za czas łaski i miłosierdzia! Z wdzięcznością w sercu i radością wspominamy nasze dni modlitwy i skupienia, które zgromadziły w Tuchowie 13 dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych i studentek. Spotkanie ze Słowem, doświadczenie przebaczenia, klimat modlitwy i trwania w adoracji Najświętszego Sakramentu – to ogólny zarys tego, co wypełniało czas naszych rekolekcji. Oprócz wyciszenia, spotkania z Panem Bogiem i z samym sobą, nie zabrakło również momentów wesołych rekreacji ze Św. Mikołajem, piernikowych wypieków i filmowych wieczorów. Wszystko to za sprawą sióstr, które zadbały, by czas wypełniony był po brzegi tym, co pożyteczne i dobre.

 

 

Dziękujemy siostrom nowicjuszkom, które włączyły się w przygotowanie wieczoru pogodnego, a także siostrom ze wspólnoty tuchowskiej oraz s. Halinie Słąba, która towarzyszyła nam w czasie tych dni.

 

 

Rekolekcje głosił ks. Marcin Baran, prowadząc dziewczęta po drogach przebaczenia, a także otwierania się na Jedyną Miłość, która sprawia, że człowiek nie jest już (NIE)SZCZĘŚLIWY, ale doświadcza szczęścia w wolności i pokoju serca… Serca, które jest kochane i pragnie kochać!

 

s. M. Barbara Szeliga