Konkurs Biblijny w Łyntupach na Białorusi

17 marca 2018 roku w Oratorium im. Matki Teresy z Kalkuty działającym przy Parafii Św. Andrzeja w Łyntupach odbył się III Konkurs Biblijny dla dzieci. 

 

W tym roku konkurs odbył się w okresie Wielkiego Postu, dlatego dzieci miały za zadanie przeczytać „Mękę Pana Jezusa Chrystusa według Ewangelii Świętego Jana”. W konkursie uczestniczyło 20 dzieci. Miesiąc wcześniej każdy, kto wyraził chęć udziału w konkursie otrzymał fragment zadanej Ewangelii.

 

Dzieci podeszły do konkursu bardzo odpowiedzialnie, przygotowywały się w domu, a także na spotkaniach w Oratorium dlatego wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały wysoką ilość punktów.

Pierwsze miejsce otrzymały siostry : Diana Ciuksza (7 kl) i Renata Ciuksza (8 kl) dziewczyny zdobyły 100% punktów, odpowiedziały prawidłowo na wszystkie pytania.

Drugie miejsce: Renata Makrycka (7 kl) i Angelina Śnieżkowa (7 kl)

Trzecie miejsce: Аnastazja Szpiniowa (4kl) i Тatiana Rutkowska (7 kl)

 

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody: Pisma Święte, gry oraz przybory szkolne.

 

Konkurs biblijny organizowany był już po raz trzeci, można powiedzieć iż na stałe wpisał się w tradycję działalności Oratorium.  Dla dzieci stał się wyjątkową okazję do samodzielnego czytania teksów Pisma Świętego, a przez to do poznawania Jezusa Chrystusa.

 

s.Lucyna Wąs