Juniorackie dni odnowy w Krościenku n. Dunajcem

Tegoroczne dni odnowy junioratu, które przeżywałyśmy w naszym domu zakonnym w Krościenku n. Dunajcem w dniach 28.07. – 7.08. 2018 r. naznaczone były wieloma spotkaniami, które ufamy, wydadzą obfite owoce.

 

Nasz krościeński zjazd rozpoczęłyśmy warsztatami, które poprowadziła s. Władysława Krasiczyńska, józefitka z Wrocławia. Trwające 3 dni warsztaty dotyczyły budowania relacji. Dzięki różnym ciekawym zajęciom, które prowadziła siostra, mogłyśmy doświadczyć piękna tworzenia więzi  między sobą i z Panem Bogiem.

Po zakończonym warsztacie, spotkałyśmy się z naszą s. Moniką Dudą, która przedstawiła nam problem ochrony dzieci przed trudnymi sytuacjami, które mogą wydarzać się w miejscach, w których posługujemy. Szkolenie to było też ukazaniem sposobów reagowania na te sytuacje.

 

Siostrzane spotkanie z Matką Generalną, która odwiedziła nas w Krościenku, było zachętą do zastanowienia się i rozmowy na temat życia wiarą i konsekracją zakonną. Bogactwo tego zagadnienia towarzyszyło nam także podczas wędrówek po górskich szlakach, gdzie doświadczałyśmy radości wspólnoty, poznawania się nawzajem, spotkań z ludźmi i bliskości Stwórcy.

 

Radość z powołania przeżywałyśmy również podczas spotkania z siostrami z innych zgromadzeń na Eucharystii w intencji osób konsekrowanych, która była celebrowana w ramach trwającego Wielkiego Odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu.

 

Ważnym wydarzeniem było nasze posługiwanie podczas Mszy Świętych w Piwnicznej Zdroju, w rodzinnej parafii s. Weroniki Ortyl. Był to czas dzielenia się radością wiary i oddania się Panu, dziękczynieniem za dar powołania każdej z nas oraz prośbą o odwagę dla młodych, których Pan wzywa na drogę służby Jemu w Kościele. Słowo do ludzi zgromadzonych  na liturgii kierowała obecna z nami s. Katarzyna Szulc. Cieszyłyśmy się też, że do wspólnej modlitwy dołączyła s. Weronika. Nad całością, nie tylko tego dnia, ale podczas całego juniorackiego spotkania, czuwała s. Mistrzyni Inga, która pozwalała nam osiągać szczyty, także te duchowe.

 

Choć krościeńskie odnawianie ciała i ducha jest naszym udziałem każdego roku, zawsze jest to czas wyjątkowy, na który oczekujemy z radością. Dziękczynienie za tegoroczne piękne dni kierujemy do Tego, który jedynie jest Dobry oraz do ludzi, których stawiał na naszej drodze. Bowiem jak powiedział ks. Jan Twardowski, nie ma spotkań przypadkowych, bo każde jest przygotowane przez Boga i ma zawsze dalszy ciąg, który okazuje się ważny. Niech więc ten czas zaowocuje nie tylko w naszym życiu, ale i spotkanych ludzi. Odnowione na ciele i duchu z radością wkraczamy w kolejne dni. Codziennie zaczynając od nowa.

 

s. M. Katarzyna Dudko