Jubileusz 50, 60 i 70 -lecia ślubów zakonnych

W dniach od 5 – 11 września 2016 roku, swój wyjątkowy jubileusz 50, 60 i 70 -lecia ślubów zakonnych przeżywało dwanaście naszych sióstr.

 

Uroczysta Eucharystia celebrowana przez Księdza Kapelana Andrzeja Pękalę oraz Księdza Emila Midurę z Gogołowa i Stefana Karpetę CSsR z Elbląga została odprawiona 11 września w Domu Generalnym Zgromadzenia. W czasie Mszy Świętej Siostry Jubilatki dziękowały Bogu za łaskę powołania oraz odnowiły oddanie się Bogu przez śluby  zakonne.

 

W swoim słowie Ksiądz Kapelan nawiązał do obchodzonych w tym czasie DOŻYNEK, wskazując, że podobnie jak podczas dożynek ludzie dziękując Bogu za Jego dary ofiarowują owoce pracy całego roku, tak również Siostry Jubilatki dziękując Bogu za łaskę powołania ofiarowują Mu owoce swojego pięknego życia.

Po zakończonej eucharystii nie zabrakło słów życzeń i gratulacji, które zostały poprzedzone refleksją nawiązującą do przeżywanego w Kościele Roku Miłosierdzia.

 

csigf9wwcaaesmr

 

Do tak uroczystego świętowania Siostry Jubilatki przygotowywały się już od poniedziałku. Podczas tych kilku dni Siostry miały okazję przeżyć wspólny czas modlitwy, szczególnie podczas dnia skupienia, które prowadził Ojciec Kazimierz Fryzeł CSsR, wspólnie się spotkać, powspominać i podzielić radością i doświadczeniem Bożego działania w ich życiu. Wielką radością dla Sióstr była również wspólna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II oraz  pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.

 

Czcigodnym Jubilatkom życzymy jeszcze wielu pięknych lat służby Bogu i drugiemu człowiekowi. Niech ona nadal owocuje miłością i radością w sercu oraz nowymi powołaniami do Zgromadzenia.