„Idźcie i głoście – bądźcie świadkami wiary i miłości” – rekolekcje dla Rodziny bł. Edmunda

W dniach od 23 – 25.06.2017 w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach miały miejsce Rekolekcje dla członków Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego pod hasłem: „Idźcie i głoście – bądźcie świadkami wiary i miłości”.

 

Głównym inicjatorem i organizatorem tego spotkania była s. Eliza Sułkowska, a w tym dziele pomagały jej s. Ewa Kitlińska i s. Beata Popieluch. Słowo Boże i wszystkie spotkania modlitewne prowadził ks. Tomasz Ślazyk z Chojnowa. Cała grupa rekolekcyjna liczyła 23 osoby – pojedyncze osoby, jak również małżeństwa i rodziny z dziećmi. Uczestnicy rekolekcji przyjechali m.in. z Tarnowa, Warszawy, Chojnowa, Szewny, Stalowej Woli i z Szebni.

 

Rekolekcjonista – ks. Tomasz uwrażliwiał wszystkich na słuchanie i życie Bożym Słowem, ukazał maryjność w życiu Edmunda, jego troskę i niesienie pomocy innym, jego prostotę i pokorę w codziennym życiu po to, aby każdy z nas kształtował swoje postawy na wzór naszego patrona bł. Edmunda i szedł do innych tak jak on – z sercem na dłoni, serdecznie dobry człowiek. Ksiądz w swoim prostym, a jakże pełnym humoru przekazie trafiał do serc wszystkich uczestników, każdy z nich podkreślał to na każdym miejscu. Nie brakło również wspólnych chwil medytacji „edmundowej”, adoracji Najświętszego Sakramentu, możliwości spowiedzi, rozmowy indywidualnej, spotkania przy stole, wspólnego śpiewu, spaceru czy grilowania.

 

Rekolekcje upływały w miłej, radosnej atmosferze, przy bardzo smacznie przyrządzonych posiłkach, dzięki siostrom i paniom pracującym w kuchni. Cały czas panował życzliwy, siostrzany i braterski nastrój, jak to bywa w zdrowej rodzinie. Uczestnicy dzieląc się na koniec swoimi doświadczeniami wyrażali ogromną wdzięczność,  zadowolenie, ubogacenie, przeżycie niezapomnieniach chwil, odkrycie siebie, pozyskanie rad i wskazówek do dalszego życia i posługi w swoich środowiskach,  głębsze poznanie życia bł. Edmunda, potrzebę głoszenia innym o nim i chęć uczestnictwa w kolejnych takich rekolekcjach.  Taka forma spotkań to dobry czas dla wszystkich na formację osobistą, pogłębienie więzi międzyludzkich, podzielenie się swoimi doświadczeniami, jeszcze bardziej wnikliwsze wejście w dzieło, jakie pozostawił nam bł. Edmund Bojanowski i doświadczenie wspólnoty.

s. M. Beata Popieluch