Estera ufająca Opatrzności – adwentowe skupienie w Dębicy

W Domu Generalnym w Dębicy, w dniach 15-16 grudnia 2017 r. wraz z dziewczętami pochylałyśmy się nad historią biblijnej Estery. Podczas konferencji wspólnych spotkań podejmowałyśmy refleksję nad jej wielką odwagą, mocną wiarą i ufnością pełną zawierzenia. Biblijna Estera pobudzała nas do stawiania pytań o naszą ufność i zawierzenie Opatrzności. Tą refleksję czyniłyśmy szczególnie podczas adoracji i przygotowania do sakramentu pokuty i pojednania. Podczas skupienia nie zabrakło spotkań z Patronką Adwentu Maryją, poznałyśmy historię śpiewu Godzinek ku Jej czci oraz mogłyśmy próbować  poznać Jej przeżycia i wielką wiarę w Słowo Boże oglądając wspólnie i podejmując rozmowę po filmie Narodzenie.

 

W sobotnie popołudnie odkrywałyśmy talenty kulinarne przygotowując i piekąc pierniki pod Siostrzanym okiem s. Lesławy oraz uczyłyśmy się przygotowania stroika na święta pod opieką naszych najmłodszych sióstr kandydatek i postulantek. Spotkanie adwentowe było wspaniałą okazją by zatrzymać się w codziennym biegu, pobyć blisko Jezusa podczas adoracji, we wspólnocie oraz trwać w dziękczynieniu.

 

Duchowym przewodnikiem podczas skupienia był ks. Piotr Świeczek przy współpracy z s. M. Agnieszką Skrzypek i s. M. Katarzyną Szulc