Echo z Tarija

04-01-2019 | Echo z misji

W sobotę 29 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe dzieci, które obecnie przebywają w Domu Dziecka w Tarija. W spotkaniu uczestniczyły siostry oraz wraz pracownikami i siostrami. Uczestniczyli w nim również nasi absolwenci, którzy przybyli ze swoimi żonami, mężami i dziećmi.

To oni przygotowali dla dzieci prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a także i gry zabawy z klaunami. Był też tort i oczywiście kakao, które jest podawane według tutejszego zwyczaju.


To było dla wszystkich bardzo wzruszające przeżycie, że nasi podopieczni nie zapomnieli o domu dziecka, że nas nie tylko odwiedzają, ale także chcą dać coś od siebie w dowód wdzięczności za to wszystko, co otrzymali od sióstr i pracowników Domu Dziecka.


W Niedzielę Świętej Rodziny odbył się chrzest –  13 dzieci z Domu Dziecka w Tarija zostało chrześcijanami. To wielka radość zarówno dla nas, służebniczek tu posługujących od 25 lat, jak i dla rodziców chrzestnych. Dzielimy się nią z tymi wszystkimi, którzy nas wspierają duchowo i materialnie.


s. M. Wiesława Longosz (Tarija-Boliwia)