Echo z duszpasterstwa młodzieżowo – powołaniowego w Boliwii

W Wikariacie Misyjnym za animacje pokoleniową odpowiedzialna jest Siostra M. Ingrid S. Torrez M; tak dzieli się z nami ostatnimi spotkaniami z młodzieżą:

 

„W kwietniu miałam spotkanie z dziewczętami w naszej wspólnocie w Omereque  – Mataral. Na spotkanie zostały zaproszone dziewczęta, które ukończyły 15 rok życia uczestniczyło w nim 20 dziewcząt.  Nasze rozważania prowadzone były pod hasłem; „Jezus Cię wola, ¿co Mu odpowiesz?”  Po wprowadzeniu, wzajemnym zapoznaniu się i modlitwie przedstawiłyśmy dziewczętom pierwsza cześć refleksji o tym jak ważny jest ten etap życia, na którym obecnie się znajdują i za pośrednictwem krótkich filmików ukazałyśmy ważne momenty na drodze rozeznawania powołania. Potem siostra Liliana podzieliła się swoja historia powołania i odpowiadała na zadawane przez uczestniczki spotkania pytania. Następnie zaprosiłyśmy dziewczęta do osobistej refleksji i modlitwy. Spotkanie zakończyłyśmy wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez siostry ze wspólnoty.

Dziękujemy Bogu za dar tych dziewcząt, które odpowiedziały na zaproszenie”.

 

Siostra Ingrid kontynuuje;

„Natomiast w miesiącu czerwcu miałyśmy spotkanie z powołaniowe w naszej wspólnocie w Villa Paraiso.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze wspólnoty Villa Paraiso, parafii El Fortin Libertad i sąsiednich parafii, w sumie ok. 50 osób. Podczas spotkania, które odbyło się pod hasłem; „Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego Słowa”, towarzyszył nam Ks. Proboszcz parafii El Fortin, Ks. Artur Chwaszcza. Obecne tez były dwie siostry zakonne z różnych zgromadzeń. Cześć wstępna spotkania według wcześniej przygotowanego programu zakończył wspólny śpiew hymnu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, i w ten sposób wprowadziłyśmy do refleksji Maryje, jako Ta, Która jest dla nas przykładem odpowiedzi na Boży plan. Po umotywowaniu obecnych przez film o powołaniu zakonnym i kapłańskim, podzieliłyśmy się z młodzieżą charyzmatem naszego Zgromadzenia, to samo uczyniły obecne na spotkaniu siostry z innych zgromadzeń. Potem był czas na spotkanie w osobnych grupach dziewcząt z siostrami i chłopców z Ks. Arturem.

Spotkanie zakończone zostało wspólna i osobista modlitwa do Maryi prosząc także przez Jej wstawiennictwo o owoce tego spotkania.

Jestem wdzięczna Siostrom z obu naszych wspólnot za radosna i pełna oddania współprace.”

 

s. M. Ingrid S. Torrez

Służebniczka Dębicka

/Tekst hiszpański przetłumaczyła s. M. Agnella Grzenia/