Dziś muszę się zatrzymać w Twoim DOMU – Lectio Divina z Zacheuszem

Słowo Boże jest jak woda – daje życie. Słowo Boże jest światłem – rozprasza mroki i daje nadzieję. Słowo Boże jest jak miód – jest słodkie. Słowo Boże jest DOMEM – można w nim zamieszkać i przetrwać każdy niepokój i każdą burzę. Słowo Boże w rozeznawaniu powołania jest bardzo ważne, może odmienić bieg zdarzeń, przeszyć serce, może też sprawić, że po wdrapaniu się na sykomorę odmieni całe życie jednym „spojrzeniem”. Tego wszystkiego mogły doświadczać dziewczęta podczas rekolekcji w Częstochowie. W tym spotkaniu towarzyszył im Zacheusz, do którego domu zapragnął w gościnę przyjść Jezus. W dniach od 8-10 lutego 2019 r. w klimacie ciszy, w rytmie modlitwy Lectio Divina dziewczęta miały okazję doświadczyć na sobie spojrzenia Chrystusa i mocy Jego Słowa w ich życiu. Szczególnym czasem odpowiedzi była noc osobistej modlitwy i trwania przed Panem w Najświętszym Sakramencie.

Duchowym przewodnikiem w tych dni był ks. Radosław Warenda – sercanin, który m. in. wprowadzał w modlitwę Słowem i posługiwał w kierownictwie duchowym.

Wspólnotę modlitwy wraz z dziewczętami tworzyły Siostry z domu w Częstochowie, a bezpośrednio towarzyszyły im s.M. Natana Kacprzyk i s.M. Katarzyna Szulc.

Był to czas cudów. Czas otwarcia niejednych drzwi w sercu. Czas łez. Czas pytań i odpowiedzi…

Słowo Chrystusa zawsze przychodzi na czas, niech się spełnia w sercu każdej uczestniczki tych rekolekcji.

s. M. Katarzyna Szulc