Dzień skupienia dla Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego

29 czerwca 2019 r. w domu prowincjalnym w Krakowie, odbył się dzień skupienia Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego, w którym wzięło udział 31 członków Rodzin z Krakowa, Krakowa – Nowej Huty, Bochni i Zembrzyc. Prowadzącym był o. Sylwester Cabała CSsR. Były poruszane tematy związane ze świętością:

  • Drogowskazy na drodze do świętości na podstawie adhortacji Ojca Świętego Franciszka „O powołaniu do świętości w świecie współczesnym”
  • Droga do świętości Bł. Edmunda Bojanowskiego w kontekście 20. rocznicy beatyfikacji.

W czasie adoracji  Najświętszego Sakramentu wielbiliśmy Serce Boże śpiewem Litanii do NSPJ, a następnie na podstawie wezwania z litanii „Serce Jezusa, źródło życia i świętości”, kontynuowaliśmy zagadnienie świętości w naszym życiu. Nawiązując do słów Św. Jana Pawła II, iż z Serca Pana Jezusa bierze początek świętość każdego z nas, adorowaliśmy Serce Jezusa, które jest źródłem życia, gdyż przez Nie dokonało się zwycięstwo nad śmiercią, i źródłem świętości, gdyż w Nim zostaje przezwyciężony grzech, który jest przeciwnikiem świętości.

Przykładem osiągnięcia świętości stał się dla nas bł. Edmund, „który z miłości do Boga i człowieka umiał skutecznie jednoczyć różne środowiska wokół dobra” (JP II) .

Mszę Świętą dziękczynną o. Sylwester odprawił jako podziękowanie Panu Bogu i ludziom za 25 lat kapłaństwa. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

Lech Garnowski

Rodzina Bł. Edmunda przy parafii św. Szczepana w Krakowie