Dzień Dziecka 2019 – Stacja Opieki Caritas w Ropczycach

Dzieci jako najdroższy skarb Chrystusa Pana, niechaj starannie i z miłością pielęgnują, aby stając się maluczkimi przed Bogiem, przysługiwały się Chrystusowi Panu, który nie tylko sam stał się dzieckiem, ale też w dzieciach chciał być uwielbiony    

bł. Edmund Bojanowski


Jak już od kilku lat, tak i w tym roku  Stacja Opieki Caritas w Ropczycach w której pracujemy, zorganizowała imprezę plenerową dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.  Na to wspólne świętowanie zaproszono 57 dzieci w wieku od 3 do 13 lat z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej bądź społecznej, będących pod stałą opieką sióstr pracujących Stacji : s. Elżbiety Żelasko i s. Iwony Gorla.

Zabawę rozpoczęto powitaniem dzieci o godz. 9.30 i wspólną modlitwą.  Animatorki i Panie z Centrum Integracji Społecznej z Witkowic prowadziły zabawę, malowały twarze, organizowały konkursy, a muzyka i szereg atrakcji tj.: zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach, kolorowe balony, rozweselały dzieci. Popularnością cieszyły się konkursy, a nagrody sprawiały dzieciom dużo radości.  Dla dzieci przygotowano poczęstunek: kanapki, drożdżówki, kiełbaski z grilla, owoce, ciasto, napoje i watę cukrową. Niestety wesoła zabawa szybko się skończyła, ale przedłużeniem radości były prezenty – zabawki, pluszaki, przybory szkole i słodycze.

Dziękczynieniem za dar pogody i dobrych ludzi, dzięki którym zorganizowałyśmy to spotkanie była wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia.  Cieszymy się, że mogłyśmy sprawić dzieciom radość, ale także wyzwolić dobro w innych ludziach.

s. Elżbieta Żelasko