„Dzieci są niewinne, a przeto szczere, otwarte … ” bł. Edmund Bojanowski

25-06-2018 | Bez kategorii

Jak już od kilku lat, tak i w tym roku z wielkiego daru Opatrzności Stacja Opieki Caritas w Ropczycach w której pracujemy, zorganizowała imprezę plenerową dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.  Na to wspólne świętowanie zaproszono 63 dzieci w wieku od 3 do 13 lat z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej bądź społecznej, będących pod stałą opieką sióstr pracujących Stacji: s. Elżbiety Żelasko i s. Iwony Gorla.

 

Zabawę rozpoczęto powitaniem dzieci o godz. 9.30 i wspólną modlitwą.  Animatorki prowadziły zabawę, malowały twarze w piękne wzory, organizowały konkursy, a muzyka i szereg atrakcji tj.: zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach, kolorowe balony, rozweselały twarze dzieci. Popularnością cieszyły się liczne konkursy, a nagrody sprawiały dzieciom wiele radości.  Dla dzieci przygotowano poczęstunek: kanapki, drożdżówki, kiełbaski z grilla, owoce, ciasto, napoje i watę cukrową. Niestety wesoła zabawa szybko się skończyła, ale przedłużeniem radości były prezenty – zabawki,  pluszaki, przybory szkole i słodycze.

 

Dziękczynieniem za dar pogody i dobrych ludzi, dzięki którym zorganizowałyśmy to spotkanie była wspólna koronka do Bożego Miłosierdzia.  Cieszymy się, że mogłyśmy sprawić dzieciom radość, ale także wyzwolić dobro w innych ludziach.

 

s. Elżbieta Żelasko