DOBROĆ może przybierać różne formy i kształty …

W dniu 15 X 2016 r. w parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Kamieniu, odbyło się spotkanie rodzin bł. Edmunda Bojanowskiego. Do Kamienia przyjechali przedstawiciele Rodzin Edmundowych z Lublina, Niska, Rudnika nad Sanem, Stalowej Woli i Żołyni.

 

 

Najważniejszymi punktami tego spotkania były: Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz konferencja ks. Mariana Gwizdaka – proboszcza parafii.

 

W trakcie spotkania podzieliliśmy się doświadczeniami z działalności naszych grup, które dały nam dużo wzajemnej inspiracji. Okazało się, że dobroć, której wzorem jest dla nas bł. Edmund Bojanowski, może przybierać różne formy i kształty. Zobaczyliśmy, że nie koniecznie musi to być przede wszystkim aktywność charytatywna, ale równie ważne jest  wspieranie ludzi potrzebujących modlitwą.

 

 

Chociaż dzień spędzony w Kamieniu, w domu zakonnym miał charakter skupienia,  jednak  nie zabrakło radości wyrażonej w śpiewie i rozmowach. Gospodarze przygotowali dla nas strawę nie tylko duchową, ale i dla ciała.  

 

 

Dziękujemy serdecznie s. Elizie za piękne poprowadzenie tego dnia. Ks. Proboszczowi za mądre słowa, obecność, modlitwę, a przede wszystkim za dar Eucharystii. Dla osób, które  trudziły się przygotowaniem tego spotkania brakuje słów wdzięczności. Było po prostu wspaniale.

 

Mamy nadzieję, że nie było to pierwsze i ostatnie spotkanie. Będziemy zaszczyceni, jeśli w przyszłości spotkamy się z Rodzinami bł. Edmunda właśnie w Stalowej Woli, w parafii św. Floriana. Zapraszamy do siebie i czekamy z otwartym sercem i staropolską gościnnością.

 

 

Do zobaczenia. Szczęść Boże

                                               Małgorzata Dziki