Do Tuchowa prowadzi szlak …

Kochane Siostry, Rodziny bł. Edmunda, Drogie Dzieci i młodzi Przyjaciele!

 

W Roku Młodzieży, na wzór Patrona św. Stanisława Pielgrzyma, zapraszamy do wspólnego wędrowania do Matki Bożej Tuchowskiej. Od XXXIII lat do Tuchowa prowadzi nas szlak modlitwy o dar nowych powołań. Zaproszenie kierujemy do Rodzin bł. Edmunda, które są szczególnym miejscem rozwoju powołania, bo ono zawsze wzrasta w Rodzinie. Zapraszamy dzieci, szczególnie Dziewczęce Służby Maryjne oraz dzieci z naszych parafialnych grup apostolskich. Do pielgrzymowania i modlitwy o rozeznanie drogi życia zapraszamy młodych, szczególnie maturzystów i wszystkich szukających powołania.

 

Do duchowego pielgrzymowania zapraszamy Duchowych Pomocników Powołań, wszystkich cierpiących, ofiarujących swój codzienny krzyż w intencji powołań i naszego Zgromadzenia.

 

Nasze pielgrzymowanie wpisuje się w Rok Młodzieży, w którym szczególnie wpatrujemy się w postać św. Stanisława Kostki. To o nim powiedział św. Jan Paweł II 13 listopada 1988 roku u jego grobu: „Kiedy znajdujemy się wobec tej niezwykłej postaci, myśli nasze podążają natychmiast do młodych całego świata (…). Tak, św. Stanisław miał trudną młodość, mimo że był z bardzo bogatego rodu, arystokratycznego, prawie królewskiego, miał trudną młodość. Młodzi dzisiaj mają w Polsce trudną młodość, czasem wydaje mi się, że nie potrafią sprostać wyzwaniom, czasem szukają wyjścia poza Ojczyzną. Dla wszystkich: i tych, co odchodzą z Ojczyzny, i tych, co zostają, niech św. Stanisław Kostka będzie patronem – patronem trudnych dróg życia polskiego, życia chrześcijańskiego. Szukajmy u niego stale wspomożenia dla całej młodzieży polskiej, dla całej młodej Polski”.

 

Niech 1 maja 2018 r. na pielgrzymim szlaku do Matki Bożej Tuchowskiej patronem drogi będzie właśnie św. Stanisław Kostka – odważny, młody a zarazem ufający i chroniący się pod płaszczem Maryi Patron Młodzieży.

 

Program pielgrzymki

7:45 zbiórka Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie

8.15 wyjście

Cel : Bazylika Matki Bożej w Tuchowie

13.30 powitanie pielgrzymów

14.00 EUCHARYSTIA

Poczęstunek- Agapa