Dni odnowy sióstr juniorystek

W dniach 04-12.08.2016r. 21 sióstr juniorystek pod przewodnictwem Siostry Mistrzyni s. M. Ingi Gęza przeżywały swoje dni odnowy ducha i ciała we wspólnocie Sióstr w naszym domu w Krościenku nad Dunajcem.

 

Czas jak co roku wypełniony był po brzegi: był czas modlitwy, wypoczynku, czas wędrówek górskich, czas spotkań, rozmów i wzajemnego dzielenia się sobą.

 

W niedzielę 7 sierpnia wraz z bł. Edmundem modliłyśmy się w kościele parafialnym włączając się w liturgię, a wieczorem w Amfiteatrze w Krościenku odbyło się V Spotkanie Ewangelizacyjne pod hasłem „Iskra Miłosierdzia”, na które przybyli mieszkańcy miasta oraz przyjezdni goście. W spotkanie zaangażowane były wszystkie siostry juniorystki, lecz całość prowadziła  s. M. Karolina Bysiewicz wraz z wodzirejem panem Robertem Frudzińskim. Pan Bóg pobłogosławił nam Swą łaską i pogoda dopisała, co w dużej mierze wpłynęło na owocność naszego spotkania, na które składały się modlitwa, zabawy oraz świadectwa doświadczenia Miłosierdzia Bożego, którym dzieliła się osoba świecka – pani Maria Duda – nauczycielka oraz jedna z naszych Sióstr – s. M. Karolina Dobosz, opowiedziała swoją osobistą refleksję w odniesieniu do słów bł. Edmunda Bojanowskiego

 

„Miłosierdzie Boże we wszystkich darach i stratach…”.

 

W związku z tym, że spotkanie odbyło się po raz piąty, na scenie pojawił się wielki tort urodzinowy, w którym ukryte były serca z piernika, symbol dobroci bł. Edmunda, którą my jako Służebniczki pragniemy kontynuować… Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą przy zapalonych świecach z myślą bł. Edmunda oraz błogosławieństwem kapłańskim i Apelem Jasnogórskim.

 

W poniedziałek 8 sierpnia  gościłyśmy młodzież z Boliwii i Peru wraz z Siostrami, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży. Język nie był barierą w budowaniu wspólnoty i nawiązywaniu wzajemnych relacji. Ujmowała nas ich otwartość, spontaniczność i dzielenie się sobą.

 

W czasie naszych dni odwiedziła nas także nasza Kochana Matka Generalna  M.M. Maksymilla Pliszka. Przeżywałyśmy także spotkania wspólnotowe, w czasie których dzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami, przeżyciami. Był także czas spotkania ze sobą na łonie natury, gdzie podczas górskich wędrówek wspólnie zdobywałyśmy pienińskie szczyty. Punktem kulminacyjnym każdego dnia była wspólna Eucharystia, a także wieczorne spotkania z Panem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, podczas których wspólnie uwielbiałyśmy Boga modlitwą i śpiewem. W programie znalazł się również czas na warsztaty z ks. Jerzym Smoleniem – psychologiem, który przybliżył nam zasady budowania relacji i komunikowania się otwierając się na drugiego człowieka.

 

Napełnione świeżym duchem i radością z bycia razem wyrażamy wdzięczność wszystkim, dzięki którym dane nam było przeżyć to spotkanie.

 

s. M. Małgorzata Kieraś i s. M. Monika Mendyka