Dekanalne Spotkanie Młodych w Łyntupach na Białorusi

11 listopada 2017 w Parafii w Łyntupach odbyło się Dekanalne Spotkanie Młodych. Temat przewodni wyrażały słowa: „Trzeba, ażeby młodość była wzrastaniem”.

 

W spotkaniu wzięło udział 60 dziewcząt i chłopców z czterech parafii naszego dekanatu: z parafii Św. Judy Tadeusza z Łuczaju, z parafii Jezusa Miłosiernego i parafii Św. Antoniego z Postaw, z parafii Św. Archanioła Michała z Worapajewa oraz z naszej parafii św. Andrzeja Apostoła w Łyntupach.

 

Młodzież wysłuchała konferencji, którą wygłosił ks. Aleksiej Ason i pracowała w grupach: chłopcy podejmowali refleksję nad tematem „Uczę się panować nad swoim ciałem”, zaś dziewczyny rozważały „Uczę się panować nad swoimi emocjami”. Trwali na Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której korzystali z Sakramentu Spowiedzi św. a potem uczestniczyli we Mszy Świętej.

 

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, młodzież miała okazję we wspólnocie rówieśników umocnić swoją wiarę, porozmawiać na trudne tematy, usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zawiązać nowe przyjaźnie. Nie zabrakło smacznych ciasteczek, gorącego posiłku i tańców.

 

Niech Bóg będzie uwielbiony za dar tego spotkania.

 

s. M. Lucyna Wąs