Ciężkowice: Ferie z Bogiem – ”nie całkiem„ zimowe

W dniach 15- 18.02.2019 r. 88 dziewcząt ze szkół podstawowych i gimnazjum, które należą do DSM w atmosferze radości i aurze typowej dla budzącej się do życia wiosny, bardziej niż w klimacie zimowego odpoczynku uczestniczyło jak każdego roku w rekolekcjach – feriach z Bogiem.

Tematem wiodącym były:

Przykazania na autostradzie do nieba

Ks. Łukasz Pietrzak z parafii Przecław w sposób bardzo przejrzysty, obrazowy i trafiający do serc ludzi młodych ukazywał wartość przykazań jako drogowskazów w naszej pielgrzymce do nieba. Natomiast „brat Marek” spotykał się z grupą dziewczynek młodszych na powstającej w każdym dniu autostradzie do nieba, gdzie grupy dziewcząt tworzyły znaki zakazu, nakazu i ostrzegawcze, ukazując w sposób praktyczny poszczególne przykazania.  W ramach spotkań uczestniczki ferii z Bogiem miały okazję do wspólnej Eucharystii i adoracji oraz do wspaniałych i radosnych pogodnych wieczorków, jak również była też okazja do warsztatów o szerokiej gamie pomysłów, by zrobić własnoręcznie „Walentynkę dla Jezusa”.

Dziewczętom swoją troską i pomocą  towarzyszyły Siostry Służebniczki: s. Katarzyna Dulska, s. Ersilia Stefańska, s. Ewa Wilk i s. Beata Popieluch.