By nabrać sił duchowych i fizycznych …

“Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!”

 

Takie słowa pewnego dnia Jezus skierował do swoich uczniów. Wiedział bowiem, że już potrzebowali odnowić swoje siły …

 

Zgodnie z tym wskazaniem, w dniach od 1 – 9 lipca 2016 roku, dni odnowy przeżywały również siostry, które złożyły śluby zakonne 20, 15 i 10 lat temu.

 

Nie udałyśmy się jednak na miejsce pustynne, ale do malowniczego Krościenka nad Dunajcem, gdzie w kontakcie z przyrodą mogłyśmy nabrać nie tylko sił fizycznych, ale też duchowych.

 

Podczas tygodniowego spotkania był czas na wszystko. W pierwszych dniach odnawiałyśmy przede wszystkim siły fizyczne. Wykorzystując piękna pogodę wyruszyłyśmy na różne pienińskie (a nawet tatrzańskie) szlaki. W kolejnych dniach umacniałyśmy swojego ducha. Pomogło nam w tym spotkanie z Matką Generalną, w czasie którego dzieliłyśmy się przeżywaniem wiary w naszych wspólnotach. Z kolei pobudzające do refleksji konferencje mogłyśmy usłyszeć w czasie dnia skupienia poprowadzonego przez br. Jana Kanię OFMCap.

 

Dziękujemy s. Halinie Rosiek, która z ramienia Matki Generalnej przewodziła naszej „odnawiającej się grupie” wprowadzając siostrzaną i radosną atmosferę oraz siostrom z naszej krościeńskiej wspólnoty, które ugościły nas „z sercem na dłoni”.

 

Następne spotkanie już za 5 lat – jak Bóg pozwoli!!! – ale już czekamy …

s. M. Monika Duda