Bez Maryi trudno byłoby żyć na świecie.

08-09-2017 | Bez kategorii

W szczególnym Roku Jubileuszu 300 -lecia Koronacji Jasnogórskiej Pani, za przykładem Założyciela, który czcił Maryję, spotykał się z Nią, odwiedzał miejsce Jej poświęcone, w nocy z 1 na 2 września 2017 do Apelu i nocnego czuwania stanęły Siostry Służebniczki.

 

Federacyjna modlitwa wszystkich Zgromadzeń Sióstr Służebniczek oraz członków Rodzin bł. Edmunda Bojanowskiego była okazją do wdzięczności za obecność Maryi w naszym charyzmacie i duchowości.

 

Spotkanie u Matki było wspólnym gorącym wołaniem o dar upragnionej kanonizacji Jej wiernego Syna bł. Edmunda Bojanowskiego, który gorąco pragnął, aby Jej Jasnogórski obraz był w każdej otwieranej ochronce. Wpatrując się w Maryję, Służebnicę Pańską, Siostry przez konferencje, osobistą modlitwę, adorację, Eucharystię i rozważanie tajemnic różańca świętego odnawiały swoje nieustanne  JESTEM, PAMIĘTAM, CZUWAM.

 

Spotkanie z Maryją Matką napełnia nas radością i nadzieją, że Ona wyprosi dar kanonizacji oraz upragniony dar nowych powołań do Naszych Rodzin Zakonnych. Za św. Bernardem z wiarą wołamy:

 

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,

że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego,

kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa,

Ciebie o przyczynę prosi.

 

 

s.M. Katarzyna Szulc