„ABY MU TOWARZYSZYLI” – rekolekcje weekendowe w Tuchowie

Miniony weekend 20-22 kwietnia 2018 r. w Tuchowie zgromadził 23 dziewczyny na – ostatnich już w tym roku szkolnym – rekolekcjach, które poprowadził ks. Krystian Kałuża. W organizację spotkania i przebieg zaangażowane były siostry z duszpasterstwa młodzieżowo-powołaniowego oraz Wspólnota Sióstr z Tuchowa. Dziękujemy też Siostrom, które zaprosiły młodzież ze swoich parafii do udziału w rekolekcjach z Lisiej Góry i Stalowej Woli.

 

Spotkanie nasze rozpoczęło się w piątek od czuwania młodzieżowego w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, które co miesiąc organizują Ojcowie redemptoryści wraz z Braćmi. Sobota zaś była dniem wędrówki i słuchania Pana w drodze. Wczesnym rankiem wyruszyłyśmy na szlak w kierunku Brzanki, gdzie przy wspaniałej, słonecznej pogodzie, podziwiałyśmy piękno przyrody i świata. Tematem przewodnim była przyjaźń w wymiarze ludzkim, ale też pytanie o osobistą wieź z Jezusem i relację przyjaźni z Nim.

 

Aktywnie spędzony czas na „rozmowach w trawie”, wspólnym grillu i tańcach lednickich, uwieńczony był spotkaniem z Ks. Biskupem Leszkiem Leszkiewiczem, który wizytując Parafię Św. Jakuba w Tuchowie odwiedził w tym czasie Wspólnotę Sióstr i pobłogosławił dziewczęta na dalsze ich życie i wybory, których będą dokonywać.

 

Największym przeżyciem dla dziewcząt była Adoracja nocna, którą podjęły w intencji nowych powołań. Od 2200 do 600 trwała modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, w którą włączyły się także Siostry ze Wspólnoty oraz Nowicjat. Niedzielą Dobrego Pasterza zakończyłyśmy nasz czas rekolekcji, prosząc podczas Mszy Świętej za tych, których Pan wzywa do swojej służby.

 

Bądź uwielbiony Panie w tym, co ofiarowałeś nam podczas naszych rekolekcji!

 

s. M. Barbara Szeliga