Wolontariusze DOBROCI

13-10-2016 | Warto przeczytać

 

 

„Nikt nie jest tak biedny, żeby nie miał nic do dania i nikt nie jest tak bogaty, żeby niczego nie potrzebował”

Jana Pawła II

 

 

PASJA ŻYCIA

W każdym młodym człowieku jest pragnienie zrobienia w swoim życiu czegoś wielkiego – i dobrze! To pragnienie daje siłę, aby swoją młodość przeżyć z pasją.
Podczas światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek powiedział do młodzieży:

 

Napełnia mnie bólem, gdy spotykam ludzi młodych, którzy zdają się być przedwczesnymi „emerytami”. Martwi mnie, gdy widzę ludzi młodych, którzy „rzucili ręcznik” przed rozpoczęciem walki. Którzy się „poddali”, nie rozpocząwszy nawet gry. Którzy idą ze smutną twarzą, jak gdyby ich życie nie miało żadnej wartości. Są to ludzie młodzi zasadniczo znudzeni… i nudni. To trudne, a zarazem jest dla nas wyzwaniem, kiedy ludzie młodzi porzucają swoje życie w poszukiwaniu „oszołomienia” czy też owego wrażenia, że żyją, wchodząc na mroczne drogi, które w końcu zmuszają do zapłaty… i to do zapłacenia wysokiej ceny.

 

 

 

papiez1

KTÓRĘDY DO SZCZĘŚCIA?

 

Zbudźcie się! Świat może i jawi się jako otchłań, ale – jeśli nie dacie się zamknąć w lęku albo otumanić potrzebą wygody, „myląc szczęście z kanapą”, możecie go zmieniać, burzyć mury, budować mosty, napełniać miłością, żyć w pełni, zostawić ślad, przybliżać panowanie Boga.

 

 

 

 

dlonieWOLONTARIUSZE DOBROCI

Młodzież działająca przy Stowarzyszeniu im. Edmunda Bojanowskiego we wspólnocie wolontariackiej już wstali z kanapy! Na wzór swojego patrona, który swoim życiem pokazał, że „Każda dobra dusza jest jako ta świeca, która sama się spala a innym przyświeca” angażują się w różnego rodzaju inicjatywy wspierając tych, którzy oczekują ich obecności, uśmiechu, troski i pomocnej dłoni a służąc innym doświadczają prawdziwości słów św. Matki Teresy z Kalkuty – patronki wolontariuszy.

 

 

“Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością.”

– Matka Teresa z Kalkuty

 

Ludzie potrzebują DOBROCI w bardzo różnych postaciach.

To nasza misja : )
Czekamy jeszcze na Ciebie!

Podejmij wyzwanie! Zostań wolontariuszem DOBROCI

Informacja o spotkaniach:

s. Monika 510 064932

msmonikad@gmail.com

Dębica, ul. Krakowska 15

 

 

MODLITWA

Prosimy Panie zaangażuj nas wszystkich w przygodę miłosierdzia! Zaangażuj nas w przygodę budowania mostów i burzenia murów (płotów i zasieków); zaangażuj nas w przygodę spieszenia z pomocą ubogiemu, temu, kto czuje się samotny i opuszczony, kto już nie odnajduje sensu swego życia. Naucz nas, jak Marię z Betanii, słuchania tych, których nie rozumiemy. Spraw, abyśmy skierowali nasze spojrzenie, jak Maryja z Nazaretu podczas nawiedzenia Elżbiety, ku naszym seniorom, aby nauczyć się ich mądrości.

 

 
Foto:

misericors.org

Estonian Foreign Ministry – reinart, CC BY 2.0

nowy.tezeusz.pl/blog