Niech pozna ludzkość niezgłębione Miłosierdzie Boże

14-04-2016 | Echo z misji
Święto Miłosierdzia w Boliwii

Już od kilku lat w naszej parafii Omereque (Bolivia) dzięki posłudze polskiego kapłana z diecezji tarnowskiej Ks. Ryszarda Pacha znany jest obraz Jezusa Miłosiernego i obchodzone jest święto Bożego Miłosierdzia.

Kapłan ten  sprowadził też relikwie św. Siostry Faustyny. W obecnym roku Miłosierdzia Święto to ma szczególny wydźwięk – jak to podkreślił ks. Bp. Jorge Herbas – podczas homilii, zwłaszcza że jest to jedyna parafia w całej Prelaturze Aiquile, gdzie to święto jest obchodzone. Stąd Ks. Bp. zachęcał do pielgrzymowania do tego miejsca. Parafia przygotowała się do tego święta poprzez nowennę, w której nie uczestniczyło zbyt wiele osób, ale też poprzez pielgrzymkę Krzyża misyjnego, który właśnie w Święto Miłosierdzia został przekazany kolejnej parafii – Totora. Głównym momentem świętowania była Uroczysta Eucharystia, w której uczestniczyło ok. 200 osób, co na jedno tysięczną miejscowość oznacza dużą frekwencję. Pod uwagę należy wziąć również, że w tej miejscowości wiele osób należy do rożnych odłamów protestanckich.

Święto_Miłosierdzia_w_Boliwii (2)Po Mszy Świętej odbyła sie tradycyjna procesja po placu głównym miejscowości a po niej, uczestnicy mieli możliwość uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny.

Jak to jest w tradycji A.L nie zabrakło też elementu wspólnego posiłku dla wszystkich uczestników uroczystości, śpiewu i muzyki. Tym razen nie było tańców narodowych, tylko grupy z parafii i dziewczęta z naszego internatu przygotowały kilka tańców (de Alabanza) na tle muzyki religijnej.

 

Ufamy, że Jezus, który przyszedł do Apostołów pomimo „zamkniętych drzwi”, poprzez ten obraz dotrze i tutaj do wielu serc jeszcze zamkniętych na Jego Miłość i Dobroć.

Wspolnota siostr z Omereque –Mataral
Bolivia