25 lecie Wikariatu Misyjnego Służebniczek w Boliwii

03-10-2019 | Echo z misji

„… ku chwale Bożej przedsięwzięte dzieło raczy Jego łaska najświętsza wspierać”

Bł. E. Bojanowski

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny rozpoczęłyśmy w sposób nadzwyczajny. Otóż 25 lat temu, 1 października 1994 roku, ówczesna Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, Matka Celina Czechowska, widząc rozwój posługi misyjnej sióstr, erygowała Wikariat Misyjny p.w. „Św. Teresy od Dzieciątka Jezus”. Wtedy Wikariat liczył 4 placówki misyjne w Boliwii. Obecnie posługujemy w 7 placówkach w Boliwii i jednej w Peru służąc na wzór bł. Edmunda Bojanowskiego w ochronkach, domach dziecka, szkole im. Bł. Edmunda, posługując chorym i pomagając w ewangelizacji oraz w duszpasterstwie parafialnym.

Stąd 1 października 2019 roku był dla nas szczególną okazją, aby wyrazić wdzięczność Bogu za 25-lecie istnienia Wikariatu Misyjnego i 37 lat naszej obecności w Ameryce Łacińskiej. Uczyniłyśmy to podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył O. Józef Smyksy CSsR, sprawowanej w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Cochabamba – Callajchullpas. Ten Dzień Wdzięczności poprzedzony był spotkaniem formacyjnym dla Sióstr Przełożonych wszystkich naszych wspólnot.

Dzieło, które wyrosło dzięki Bożej łasce i poświęceniu pierwszych pięciu sióstr misjonarek, dziś liczy 37 sióstr, w tym 25 rodzimego pochodzenia. Ufamy, że Pan Bóg, przez wstawiennictwo naszej Patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus, będzie nadal tutaj rozlewał dary swej łaski.

Dziękujemy wszystkim, którzy w różnoraki sposób wspierają naszą posługępoprzez modlitwę, ofiarowane cierpienia czy ofiary.

Pragniemy, aby poprzez naszą służbę Jezus był coraz bardziej znany a dzięki temu gorąco kochany. Bo przecież;

„to Boże życie otrzymane na Chrzcie świętym (…) jest bogactwem, które trzeba dawać, przekazywać, głosić: takie jest znaczenie misji”

(Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2019)

Siostry Służebniczki BDNP

Cochabamba – Boliwia