10 lat posługi Sióstr w SZEWNIE

W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wspólnota sióstr służebniczek w Szewnie dziękowała Bogu za 10 lat posługi w tej parafii: 

 

WIERZYMY, ŻE BOŻA OPATRZNOŚĆ postawiła nas w tym środowisku, aby w duchu bł. Edmunda Bojanowskiego służyć dzieciom, ubogim i chorym. Jest naszą radością, że w ciągu tych lat wielu parafian – przez poznawanie naszego Założyciela i comiesięczne trwanie na nowennie ku Jego czci – aktywnie uczestniczy w apostolskim posłannictwie Sióstr Służebniczek BDNP.     

 

Owocem tej współpracy są działające przedszkola parafialne w Szewnie i Jędrzejowicach, gdzie wychowując dzieci w duchu chrześcijańskim i patriotycznym staramy się wspierać rodziców w dobrym wychowaniu młodego pokolenia. Odwiedzając wielu chorych, starszych i samotnych, którzy dźwigając krzyż cierpienia i samotności razem z Chrystusem, są duchową siłą naszej parafii. Staramy się ofiarować im również kropelkę radości, organizując integracyjne spotkania oraz pielgrzymki do okolicznych sanktuariów. Dostrzegając talenty,  jakimi Bóg ubogaca każdego, zachęcamy rodziców, wychowawców oraz dzieci i młodzież do dzielenia się nimi w środowisku podczas spotkań modlitewnych, patriotycznych i uroczystości przedszkolnych, kultywując przez to tradycje. 

 
 

Wyrażając naszą wdzięczność, zawierzamy wszystkich ludzi dobrej woli Bożej Opatrzności życząc, byśmy jak bł. Edmund byli dla siebie serdecznie dobrzy.”

 
s. M. Anna Godek