Spotkanie – czy to jeszcze jest możliwe?

W dniach 17 -19 marca 2017 r. odbyło się skupienie dla młodzieży pt. „Spotkanie – czy to jeszcze jest możliwe?”. Zaczęliśmy od wizyty braci Franciszkanów wraz z o. Filipem. Bracia opowiedzieli o powołaniu i o tym jak Bóg spełnia nasze pragnienia, ale nie zawsze tak, jakbyśmy tego chcieli. Bóg widzi dalej. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej,  Adoracji i oczyszczaliśmy serca w sakramencie pojednania.

 
Dzień drugi rozpoczął się od jutrzni, a następnie odbyły się warsztaty komunikacji poprowadzone przez p. Katarzynę Kozłowską. Nauczyliśmy się w jaki sposób należy rozmawiać z drugim człowiekiem. Uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest słuchanie w relacji i uczyliśmy się tego podczas ćwiczeń. Nie zabrakło również czasu na przemyślenia, gdyż z konferencją przybył ks. Karol. Mówił nam o spotkaniu z Bogiem, człowiekiem, a także z cierpieniem. Później udaliśmy się na Eucharystię. Nie mogło się obyć bez obejrzenia dobrego filmu, czyli „kino z wartościami”. 

 
Niedzielę rozpoczęliśmy modlitwą w kaplicy oraz liturgią w kościele Farnym. W ciągu dnia nie zabrakło wspólnych zabaw. Skupienie zakończyliśmy wspólnym obiadem, po którym wszyscy uczestnicy skupienia wzbogaceni o nowe siły, znajomości, przemyślenia i refleksje rozeszli się, aby  usłyszane słowo wcielać w codzienność życia.

 

 

s. Ewelina Kozak