Rekolekcje weekendowe LECTIO DIVINA

„Zamieszkać w Domu Słowa” –
rekolekcje weekendowe LECTIO DIVINA

Tuchów, 17-19 marca, 2017 r.

 

                Odkryć Obecność w Słowie i pozwolić, by Ono stwarzało nas na nowo… To główne przesłanie czasu rekolekcyjnego, który wypełniony był modlitwą milczenia i (dla niejednej z uczestniczek) niemałym zmaganiem o wytrwanie w klimacie pustyni i ciszy. Chwała Panu za błogosławione owoce tego czasu w sercach 15 dziewcząt, które wzięły udział w rekolekcjach.

 

                W rekolekcyjny czas weszłyśmy poprzez młodzieżowe czuwanie modlitewne MOCNE RAMIĘ, które odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, w cyklu comiesięcznych spotkań DROGI WEWNĘTRZNEJ.

 

                Indywidualne spotkanie ze Słowem w sobotni poranek poprzedziło wprowadzenie do modlitwy, które przygotował o. Krzysztof Bieliński CSsR. Duchowym wsparciem, modlitwą i rozmową towarzyszyły dziewczętom także siostry: s. Halina Słąba i s. Barbara Szeliga, pomagając odnaleźć się w poszczególnych etapach modlitwy Słowem: lectio, meditatio, oratio i contemplatio. Oby spotkanie ze Słowem, stało się codzienną praktyką każdej z dziewcząt, które w tych dniach zakosztowały głębi modlitwy Słowem w dynamice LECTIO DIVINA.

 

                Kończąc rekolekcje, podczas niedzielnej Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej, powierzałyśmy Maryi owoce naszych rekolekcji, prosząc, by nieustannie uczyła nas słuchania, przyjmowania i zachowywanie Słowa w sercu.

 

s. M. Barbara Szeliga