Odnaleźć szczęście

Rozpoczynamy czas Adwentu. Być może już martwimy się jakie tu wybrać postanowienie? A może ktoś już myśli o prezentach świątecznych i wcześniejszym sprzątaniu…. To wszystko jest ważne, ale nie najważniejsze. W adwencie chodzi o porządkowanie serca i czuwanie, aby spotkać Kogoś, kto przychodzi by mnie zbawić. Tym, który przychodzi jest Jezus. On chce spotkać się z nami i z nami pozostać, byśmy już nigdy nie czuli się samotni.

 

 

Jeśli chcesz uporządkować swoje serce, to zapraszamy Ciebie do wspólnej drogi przez dni skupienia w naszych domach…Czekamy na Ciebie, abyśmy mogli  wspólnie czuwać z Maryją i trwać w Słowie Pana….

 

 

Czekamy w różnych miejscach, by wraz z Tobą nie przegapić przyjścia Pana.

 

 

Jeśli czujesz potrzebę zejścia z kanapy i wyruszenia, by pozostawić ślad to właśnie teraz jest najlepszy czas. Pamiętaj! Dopóki w naszym życiu nie pojawi się Jezus – Słowo, nie będziemy w stanie odkryć swojej tożsamości. Zanim do naszego codziennego życia nie przyjdzie Światłość, którą jest Jezus, to będziemy wciąż chodzić w ciemnościach.

 

 

Obudź się!  Wyrusz z Nami – Siostrami Służebniczkami, aby odnaleźć szczęście. Nie na kanapie, ale w Bogu, który przychodzi na ziemię, abyśmy nie pozostali w mroku, ale z nadzieją wyruszyli ku Światłości.

 

 

Czekamy na Ciebie (kliknij) : w Krościenku nad Dunajcem, Krakowie, Tuchowie, Gostyniu i Lublinie. Nie może Ciebie zabraknąć!

 

Jeśli nie masz pomysłu na przeżycie Adwentu proponujemy, abyś zapoznała się jak ten czas spędzał bł. Edmund Bojanowski. Oto list specjalnie do Ciebie pisany Jego słowami….

 

 

Moja Droga

 

Przed Tobą szczególny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Aby te świąteczne dni były pełne pokoju w sercu, aby Słowo stało się Ciałem w Tobie pragnę zachęcić Cię do jak najlepszego przeżycia adwentowego oczekiwania. Dla mnie adwent był zawsze czasem spędzanym na modlitwie. Śpieszyłem na Roraty, aby wraz z Maryją trwać w oczekiwaniu na spełnienie obietnicy – Narodzin Zbawiciela Świata.

 

 

Moja Droga, gdziekolwiek mieszkasz, dołącz do Twojej wspólnoty parafialnej przez uczestnictwo w Roratach. Zachęcam Cię do tego serdecznie. Kościół jest naszą Matką!

 

 

Ważne abyś na początku adwentu pomyślała o Twoim życiu, o tym, co chciałabyś Jezusowi przynieść w darze serca do żłóbka w Czasie Nocy Bożego Narodzenia. Znajdź chwilę, by pobyć ze sobą, by powziąć postanowienie. Zachęcam Cię, byś poprosiła o pomoc Niepokalaną Matkę. Ona nam w drodze przewodzi. Proś Ją serdecznie i z wiarą, aby pomogła Ci przeżyć czas adwentu, by wspierała wtedy, gdy zgaśnie adwentowy zapał do trwania w postanowieniu. Myślę, że Ty już dobrze wiesz, że tylko to, co nas kosztuje wydaje owoc i daje prawdziwe szczęście.

 

Na czas adwentowej refleksji życzę Ci zachwytu nad Bożym Słowem – które ma moc i gorąco zachęcam by, Ono było lampą i prawdziwym światłem na Twojej drodze do Betlejem Serca.

 

Bł. Edmund Bojanowski