Młodzi dla młodych w Boliwii

29-10-2016 | Echo z misji

Wychodzić ku innym, ujrzeć i wzywać – te trzy słowa Papieża Franciszka zainspirowały nas, aby zrobić coś dla młodzieży, by młodzi pociągnięci „nauczaniem stylu Jezusa, który wchodzi w miejsca codziennego życia” stawali się odważnymi świadkami wiary w swoim środowisku.

 

 

21 października 2016 r. uczniowie należący do Grupy Apostolskiej w Zespole Szkół bł. Edmunda Bojanowskiego w Cochabamba w Boliwii uczestniczyli w dniu skupienia, który poprowadził dla nich ks. Alejandro Darbelles. W celu pogłębienia i umocnienia osobistej więzi z Bogiem przeżyli chwile modlitwy, refleksji i skorzystali z Sakramentu Pokuty. Uczestniczyli w Eucharystii, podczas której zostali „posłani”, aby być świadkami Bożej miłości przede wszystkim w środowisku szkoły.

 

Grupa Apostolska liczy obecnie 42 osoby. Powstała z inicjatywy s. M. Luz Mariny Ocaña, służebniczki dębickiej, która posługuje w szkole jako katechetka. Do grupy należą uczniowie szkoły średniej od 1 do 6 klasy. Celem spotkań jest pogłębienie formacji ludzkiej i chrześcijańskiej, aby mogli „być Bożym światłem” dla koleżanek i kolegów. Po dosyć długim i mozolnym etapie rozeznawania kandydatów, dnia 21 czerwca br. grupa rozpoczęła swoje „życie” poprzez uczestnictwo w warsztatach formacyjnych naszym domu rekolekcyjnym w Tiquipaya – Callajchullpas.

 

Drogowskazem w podejmowanych działaniach apostolskich są dla nas słowa: Ziarno powołania nie przyniesie owoców,

 

„jeśli pozostaniemy po prostu zamknięci w swym wygodnym kryterium duszpasterskim, zgodnie z którym «zawsze tak robiono», nie mając odwagi i zdolności twórczych do przemyślenia na nowo celów, struktur, stylu i sposobów ewangelizacji”.

 

Prosimy i polecamy modlitwie tę inicjatywę duszpasterską.

 

s. Janet G. M. Beltran

Cochabamba – BOLIWIA