Mam dla Ciebie misję – schodzimy z kanapy!

Zbliżają się ferie, czas wolny od nauki, sesji…mamy w tym czasie dla Ciebie misję – schodzimy z kanapy i ruszamy na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem podczas rekolekcji….

 
W Firleju koło Lublina będziemy kroczyć po śladach nastoletnich świętych. W ich życiu będziemy szukać inspiracji do pozostawiania po sobie śladu miłości. Oni będą nas prowadzić zachęcając do przeżywania życia z pasją… Nie może Ciebie zabraknąć. Jeśli mieszkasz w okolicy i masz czas ferii – to koniecznie zgłoś swój udział i zaproś koleżankę…

 

  firlej

 

 

Pod czujnym okiem Matki Bożej Częstochowskiej będziemy przeżywać rekolekcje rozeznania powołania. Zaproszenie to kierujemy szczególnie dla dziewcząt szukających drogi życia. Przewodniczką rekolekcji biblijnych będzie Maryja, którą będziemy prosić, by otwierała nas na Słowo.
Jeśli pragniesz wspólnie z nami odnajdywać swoje powołanie w czasie modlitwy, adoracji, maryjnego czuwania i rozmów –  zapraszamy do wspólnoty. Koniecznie wcześniej zgłoś swój udział.

 

czestochowa

 

 

Jeśli pragniesz wczytywać się w słowa Papieża Franciszka pozostawione dla nas podczas Światowych Dni Młodzieży, jeśli pragniesz odczytywać te słowa w kontekście rzeczywistości, w jakiej żyjesz – koniecznie dołącz do nas i przeżyj wspólne chwile rekolekcji w Solcu Kujawskim we wspólnocie Sióstr Służebniczek….

 

cyrovjcxaaelfgf

 

Zapraszamy do przemyślenia naszych propozycji. Może zachętą, aby z nich skorzystać, będzie list od bł. Edmunda Bojanowskiego pisany jego słowami specjalnie dla Ciebie…

 
Staram się pisać do Ciebie bardzo szczerze. Kiedy opowiadam o swoim życiu to piszę to dlatego, byś czerpał z mojego doświadczenia. Byś jak ja, krok po kroku, uczył się zawierzenia wszystkiego Bogu Ojcu. Czasami doświadczenia innych mogą pomóc nam podejmować decyzje.
Pomimo bariery czasu chciałbym, aby moje życie było natchnieniem dla Ciebie. Podobnie jak Ty chciałem dobrze przeżyć swoją młodość – Bóg obdarował mnie dobrymi ludźmi, którzy byli dla mnie świadkami miłości. Ich życie było inspiracją dla mnie, by autentycznie żyć i autentycznie ofiarowywać samego siebie tym, którzy mnie potrzebowali.
Myślę, że Ty też chcesz dać z siebie wszystko, by Twoje życie było piękne i wartościowe. Przyjmij moje słowa, niech one Ci pomagają. Pamiętaj, życie piękne ma człowiek wtedy, kiedy jest otwarty na Boga. To nie znaczy nie mieć swoich planów, ale sztuką jest z nich rezygnować, jeśli Bóg ma inny zamysł. Tej sztuki ufności nie nauczysz się w rok czy dwa, to proces i nieustanne zaufanie. Dzięki niebieskiej łączności mogę zawsze podpowiedzieć. Musisz tylko prosić o pomoc. Wspomnij na moje poszukiwanie powołania, kiedy sam się z tym borykasz, kiedy zastanawiasz się czy to możliwe, że Bóg może chcieć Twojego serca? Moja niebiańska rada – zaufaj Bogu i nie przestawaj gorąco się modlić.
Miej szeroko otwarte oczy, serce i uszy. Bóg mówi przez wydarzenia, przez osoby. Szukaj Go w otaczającym świecie, a nade wszystko w Słowie Bożym i Eucharystii. W Biblii Bóg mówi nieustannie.
Czy masz swoje umiłowane słowa, do których wracasz, które są Ci bliskie? Jeśli nie, to częściej bierz, czytaj i rozważaj. Kiedy stajesz w bliskości słowa Bożego i Eucharystii rozważaj, jaki w sercu słyszysz głos.
Mnie w Ewangelii zachwycił Chrystus Sługa, miłujący dzieci i wskazujący na dziecko. Sam chciałem stać się wszystkim dla wszystkich, by ocalić przynajmniej niewielu. Każdego Bóg prowadzi inną drogą, jaką drogą Słowa Bożego prowadzi Cię Bóg?
Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba codziennego czuwania, codziennego spojrzenia na siebie i codziennego zaufania. Na Twojej drodze do świętości, czyli do spotkania w Domu Ojca nie jesteś sama. Aby iść mężnie często musisz iść pod prąd. Znam to uczucie, kiedy trzeba się narazić, ale bronić godności i wartości. Iść pod prąd to nie wybierać kompromisów, ale pamiętać o wartościach i odpowiedzialności.
Aby być w Niebie trzeba też nieustannie trzymać się Maryi, bez której trudno byłoby żyć na świecie.
Każdego dnia ilekroć przywołasz mnie, będę Ci towarzyszył. Pamiętaj nade wszystko o miłości i prostocie, to warunek błogosławieństwa.

Twój Niebieski Przyjaciel Edmund Bojanowski