Majówka 2016 w Łyntupach na Białorusi

7 maja 2016 odbyło się już tradycyjne, coroczne spotkanie tzw. „Majówka”. W tym roku było ono wyjątkowa nie tylko dlatego, że zgromadziła bardzo, ale to bardzo dużo dzieci, ale dlatego, że świętowaliśmy 12 urodziny Oratorium i z tej okazji przybyło bardzo wielu rodziców.

 

Majówka rozpoczęła się wspólną modlitwą, śpiewem Litanii Loretańskiej, której przewodniczyły nasze mamy oraz katechezą, którą przeprowadził dla nas Ks. Proboszcz Paweł Knurek. Po niej zapaliliśmy ognisko i przygotowaliśmy kiełbaski. Nie brakło lemoniady, cukierków i smacznych ciasteczek. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wspomnień o początkach działalności Oratorium, radościach i trudnościach z budową. Była okazja, by zobaczyć zdjęcia sprzed lat, co wszystkim sprawiło wielką radość.

 

Dzisiejsze spotkanie stało się również wyjątkową okazją do wypróbowania naszych nowych sprzętów sportowych, na które fundusze otrzymaliśmy z projektu. Dzieci po raz pierwszy mogły pobawić się m. in. na huśtawce, skorzystać ze zjeżdżalni, zagrać w hokeja, futbol i tenis.

 

Niech Bóg będzie uwielbiony za dar pięknego spotkania. Dla nas posługujących na co dzień w Oratorium było ono o tyle ważne, że dzięki niemu po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć rodziców i żywimy ogromną nadzieję na współpracę z nimi.

s.M. Lucyna Wąs