Jubileusz 60-lecia ślubów zakonnych w parafii Zaborów

Dnia 2 października 2016 r. wspólnota Sióstr w Zaborowie świętowała jubileusz 60-lecia ślubów zakonnych s. M. Eufemii Świąder i s. M. Eugeniuszy Frąckowiak w kościele parafialnym Najświętszej Maryi Panny w Zaborowie. Uroczystej sumie przewodniczył proboszcz parafii ks. Józef Oleksy, który wygłosił okolicznościową homilię; koncelebrował ks. Paweł Kurzeja, wikariusz. Przed rozpoczęciem liturgii życzenia Siostrom Jubilatkom złożyły dzieci z Ochronki, Dziecięca Służba Maryjna oraz Rada Parafialna. Przed błogosławieństwem słowa podziękowania wypowiedziała w imieniu Zgromadzenia Matka Generalna M. Maksymilla Pliszka. Wyraziła też prośbę o modlitwę o nowe powołania, abyśmy mogły kontynuować misję powierzoną Zgromadzeniu przez bł. Edmunda Bojanowskiego.

 

 

W oprawę Mszy Świętej przygotowaną przez Siostry z domowej wspólnoty włączyła się również schola prowadzona przez panią Dominikę Łucarz oraz nasze siostry.

 

 

Po zakończonej liturgii w kościele Siostry Jubilatki i zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole na obiedzie przygotowanym w Domu Ludowym w Zaborowie i wspólnym świętowaniu.

 

s. M. Weronika Ortyl