Grupa baletowa im. Edmunda Bojanowskiego

21-10-2016 | Echo z misji

Zespół Szkół im. Edmunda Bojanowskiego w Cochabamba (Boliwia) już od 2006 roku posiada grupę baletową, która nosi nazwę Patrona Szkoły Edmunda Bojanowskiego. Grupę założono, aby rozwijać u młodzieży zdolności artystyczne i podnosić poziom kultury.

 

W dniach od 7 do 9 października 2016 r. nasza grupa baletowa uczestniczyła w 21. Narodowym i Międzynarodowym Festiwalu Tańca Narodowego, który odbywał się w mieście Cordoba – Santa Fe w Argentynie.

 

Grupa baletowa im. Edmunda Bojanowskiego reprezentowała Boliwię na zaproszenie, jakie otrzymał od organizatorów instruktor baletu prof. Javier Guzman. Delegacja składała się z instruktora, członków baletu i s. Miriam Camargo Calizaya, służebniczki dębickiej, która jako dyrektorka generalna Zespołu Szkół w Cochabamba jest odpowiedzialną za grupę baletową.

 

Udział w festiwalu dał nam również okazję do tego, aby zaprezentować osobę bł. Edmunda Bojanowskiego podczas audycji transmitowanych przez radio i telewizję w Cordoba – Argentyna. Przybliżaliśmy też postać naszego Patrona grupom baletowym z Chile, Paragwaju i z różnych szkół argentyńskich.

 

Wyrażamy nadzieję, że te doświadczenia posłużą dzieciom i młodzieży z jeszcze większym zapałem formować się poprzez kulturę i muzykę. Oby to spotkanie zaowocowało również tym, o czym powiedział celebrans podczas Mszy św. inaugurującej festiwal, „aby wszyscy śpiewali i tańczyli dla Pana z miłością i radością”.

 

s. Miriam Camargo Calizaya (Cochabamba, Boliwia)