Dzieci z Pucará – Dzieci Maryi

12-12-2016 | Echo z misji

Pucará to jedna ze wspólnot należąca do Parafii Omereque, Prelatura Aiquile w Boliwii, w której gdzie od 20 lat posługują siostry służebniczki dębickie. Wspólnota ta jest jedną z niewielu wspólnot tej parafii, która ma możliwość cotygodniowego uczestnictwa w Eucharystii. Charakterystyczną cechą tej wspólnoty jest również to, że większość wiernych to przede wszystkim dzieci.

 

Kaplica w tej wiosce jest pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej. Dlatego  przed odpustem na 8 grudnia, mieszkańcy wioski zostali zaproszeni do uczestnictwa w Nowennie przygotowującej do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Oczywiście dzieci i tym razem nie zawiodły –  przez dziewięć dni wiernie uczestniczyły w nowennie adwentowo – maryjnej, podczas której przeprowadziłyśmy katechezę maryjną i odmawialiśmy Różaniec. Po modlitwie był czas na wspólne „piosenki” integracyjne.

 

Podczas Mszy św. odpustowej dzieci odmówiły specjalną modlitwę – oddały się w opiekę Niepokalanej, aby od najmłodszych lat Ją czcić i Jej służyć i aby Maryja prowadziła je po drogach codzienności. Na znak oddania się Maryi każde dziecko otrzymało pamiątkowy medalik.

 

Wspólnota sióstr z Omereque – Mataral (Boliwia)