Malformed header from CGI script: JPEG datastream contains no image Set-Cookie: wfvt_1414168468=599aff6dd347b; expires=Mon, 21-Aug-2017 16:12:37 GMT; path=/; httponly Link: ; rel="https://api.w.org/" Link: ; rel=shortlink Content-Type: text/html; charset=UTF-8 Służebniczki Dębickie

Czuwanie modlitwewne w intencji dzieła misyjnego Kościoła

W miesiąc od tragicznej śmierci wolontariuszki misyjnej Helenki Kmieć w Boliwii z inicjatywy młodych dnia 24 lutego odbyło się czuwanie modlitewne. Wspólna modlitwę rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii, którą koncelebrowali kapłani, którzy przybyli z młodzieżą oraz ks. Marek Gadulski – salwatorianin opiekun Wolontariatu Misyjnego Salvator. Podczas homilii wspomniał misyjny i ewangeliczny zapał Helenki jej radość oraz pasję służby drugiemu człowiekowi. Młodzież z Siostrami z Tarnowa przygotowała modlitwę wiernych, a młodzi z Nowego Sącza z Siostrami dary ofiarne okazujące misję powierzona przez Jezusa by Iść i Głosić Ewangelię wszędzie na wszystkie kontynenty.

 

 

 

Podczas modlitwy towarzyszyli młodzi przyjaciele Helenki, którzy podczas modlitewnego czuwania podzielili się świadectwem posługi misyjnej oraz darem przyjaźni z Heleną. Podczas czuwania młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Oprawę muzyczną przygotowały Siostry wraz z młodzieżą. Podczas adoracji uwielbienia dziękowaliśmy Jezusowi za to, że nas nieustannie posyła by iść i głosić orędzie miłości i pokoju. W spotkaniu uczestniczyło ponad 300 osób w tym bardzo liczna wspólnota Sióstr z młodzieżą.

 

s.M. Katarzyna Szulc