Caritas i Służebniczki z Ropczyc z okazji Dnia Dziecka

„Każda dobra dusza jest jako ta świeca, która sama się spala, a innym  przyświeca”

bł. Edmund Bojanowski

Jak już od kilku lat, tak i w tym roku, dzięki Bożej pomocy i z wielkiego daru Opatrzności Stacja Opieki Caritas w Ropczycach w której pracujemy,  zorganizowała imprezę plenerową dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.  Na to wspólne świętowanie zaproszono 61 dzieci w wieku od 3 do 14 lat z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej bądź społecznej, będących pod stałą opieką sióstr pracujących w Staci: s. Elżbiety Żelasko i s. Iwony Gorla.

 

Spotkanie rozpoczęto powitaniem dzieci o godz. 10.00 i wspólną modlitwą.  Wesoła Pipi poprowadziła zabawę, malowała twarze w przecudne wzory. Studentki Magdalena, Klaudia oraz Karolina organizowały konkursy i uczyły dzieci nowoczesnego tańca. Muzyka i szereg atrakcji tj.: zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach,  kolorowe balony, zajęcia grupowe rozweselały twarze dzieci. Popularnością cieszyły się liczne konkursy, a nagrody sprawiały dzieciom wiele radości.  Dla dzieci przygotowano poczęstunek: kanapki, drożdżówki,  kiełbaski z grilla, owoce, ciasto i napoje, a na deser coś leciutkiego – watę cukrową. No cóż wszystko się kiedyś kończy i choć trudno się było się rozstać to osłodą były prezenty – zabawki,  pluszaki, przybory szkole i słodycze.

 

Aby  podziękować  za  dar  tak  pięknego  dnia, a nadto dobrych ludzi, dzięki którym udało się zorganizować całe spotkanie, odmówiliśmy wspólnie modlitwę dziękczynną i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jest naszą radością jako Służebniczek, że mogłyśmy pomóc innym, a także zaangażować i zapalić chęcią pomocy ludzi świeckich, by przez to rozpowszechniać misję i charyzmat jakim obdarzył nas Pan przez osobę naszego Założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego.

 

s. Elżbieta Żelasko